اکسترودر صنایع غذایی

دستگاه اکسترودر حرفه ای تولید اسنک و ماکارونی

دستگاه اکسترودر صنایع غذایی

عملکرد دستگاه اکسترودر MPT

پخت اکستروژن صنایع غذایی و تبدیلی

پخت اکستروژن یکی از پیچیده ترین و در عین حال از مهم انواع عملیات های فرآوری محصولاتی مانند اسنک ها در صنایع غذایی است. دستگاه اکسترودر MPT با کنترل کامل منحنی دما-فشار و پروسس کردن خواص ماده با گرادیان فشار امکان تولید انواع گسترده ای از محصولات صنایع غذایی اعم از دشوارترین انواع اسنک و پفک تا فرآوری سوسیس و کالباس را با بالاترین کیفیت ها فراهم کرده است. کنترل دما-فشار با دو مکانیزم متفاوت انجام می شود که با هم به صورت همزمان عمل می کنند. مکانیزم اول و مهم ترین روش در اکسترودر های MPT، روش مکانیکی است. در شیوه مکانیکی، مکانیزم کنترل فشار بر روی اکسترودر MPT منجر به تغییر گرادیان فشار در بخش خروجی اکسترودر می شود که این خود باعث کاهش تغییرات دما و در کاهش یا افزایش دمای بیشینه می شود. در سوی دیگر کنترل دمای الکتریکی وجود دارد. که با تغییرات دمای مستقل از فشار امکان تنظیمات جزیی تر متناسب با نیاز اپراتور دستگاه فراهم کرده است. ترکیب این دو شیوه منجر افزایش سهولت قابل توجهی در عملکرد موفق این اکسترودر شده است.
کنترل گرادیان فشار در نوک اکسترودر MPT باعث شده تا اپراتور قادر باشد با توجه به نیاز خود، محصولات حجیم شده یا حجیم نشده تولید کند. برای تولید محصولات حجیم شده کافی است تا اپراتور با افزایش فشار نوک اکسترودر، گرادیان فشار (اختلاف فشار داخل با اتمسفر) را افزایش دهد. این موضوع باعث می شود تا هنگام خروج مواد از اکسترودر، آب داخل مواد به صورت انفجاری بخار شود (Expansion). این خروج بخار از میان لایه های مواد، علت اصلی افزایش حجم محصول نهایی است. برش محصول حجیم شده توسط واحد کاتر انجام می شود. اکسترودر MPT قادر به تولید دشوارترین هندسه های اکستروژن است. این موضوع یکی دیگر از قابلیت های این اکسترودرها است که بیش از هر چیزی مرهون قابلیت این ماشین آلات در دستیابی به بالاترین فشارها و آن به صورت پایدار است. محصول نهایی خروجی این دستگاه اکسترودر به خاطر انجام عملیات اکستروژن کامل، تقریباً خشک است. این قابلیت های تخصصی در کنار عملکرد بدون هر گونه ارتعاشات و سر و صدای مزاحم، سهولت در نصب و راه اندازی، قابلیت های تنظیم گسترده در حین کار دستگاه باعث تا کار با این دستگاه اکسترودر در ظرفیت های صنعتی، نیمه صنعتی و حتی کارگاهی به نحو قابل توجهی تسهیل شده باشد.

کاربردهای اکسترودر صنایع غذایی MPT:
  • دستگاه تولید اسنک و پفک و سایر انواع غلات حجیم شده
  • دستگاه تولید ماکارونی و رشته در انواع اسپاگتی و شکل دار
  • دستگاه تولید فرآورده های گوشتی سوسیس و کالباس


مدل اکسترودر توان (Kw) وزن (Kg)
دستگاه اکسترودر MPT-E40 5 - 7 250 - 300
دستگاه اکسترودر MPT-E50 9 - 11 300 - 350
دستگاه اکسترودر MPT-E60 11 - 15 400 - 450
دستگاه اکسترودر MPT-E80 18 - 22 750 - 850
دستگاه اکسترودر MPT-E120 45 - 55 1200 - 1500دستگاه اکسترود صنایع غذایی و تبدیلی MPT-E40

دستگاه اکسترودر مدل MPT-E40 یک ماشین فوق العاده برای تولید انواع اسنک، ماکارونی، سوسیس و محصولات مشابه در با هزینه ی به نسبت پایین است. ظرفیت این دستگاه برای طیف گسترده ای از مواد مختلف کمتر از 200 کیلوگرم در ساعت است. این اکسترودر با اشغال فضای محدود خود، شرایط راه اندازی اکسترود سازی های صنایع غذایی و تبدیلی برای تولید تخصصی ترین محصولات با بالاترین کیفیت ها فراهم کرده است. دستگاه اکسترودر MPT-E40 تمامی ویژگی های یک دستگاه تمام صنعتی برای تولید محصولات تخصصی با حداقل هزینه فراهم کرده است، به همین خاطر یک انتخاب ایده آل برای تولید در ظرفیت های کارگاهی و شبه کارگاهی صنایع غذایی و تبدیلی است.

دستگاه اکسترود صنایع غذایی و تبدیلی MPT-E50

هدف طراحان ما از تولید دستگاه اکسترودر MPT-E50 ارائه ماشینی توانمند برای تولید انواع محصولات اکستروژن صنایع غذایی و تبدیلی با راندمان بالا و مصرف حداقل انرژی بود. دستگاه اکسترودر MPT-E50 به خوبی می تواند در محیط های کوچک با حتی با امکانات فیزیکی محدود محل نصب، راه اندازی شود و عملکرد بسیار خوب خود را در تولید انواع اسنک، ماکارونی و محصولات گوشتی نشان دهد. پخت اکستروژن MPT-E50 با تنظیمات گسترده ای که در اختیار اپراتور قرار داده، بسیار قابل کنترل است. این کنترل های متنوع باعث شده تا اپراتور به راحتی برای محصولات متنوع بالاترین کیفیت تجاری را به دست آورد. دستگاه اکسترودر MPT-E50 را می توان یک واسط (میانگین) برای اکسترودرهایی با ظرفیت های بالای صنعتی و اکسترودرهایی با ظرفیت پایین تر برای تولید کارگاهی دانست. این اکسترودر تمامی ویژگی های خوب اکسترودرهای صنعتی و کارگاهی در صنایع غذایی و تبدیلی را به صورت همزمان دارا می باشد.

دستگاه اکسترود صنایع غذایی و تبدیلی MPT-E60

اکسترودر MPT-E60 از هر نظر یک ماشین پخت اکستروژن کاملاً صنعتی و قدرتمند در صنایع غذایی و تبدیلی است که تمامی نیازهای کاربران خود را برای تولید انواع مختلف اسنک، ماکارونی و سوسیس به نحو احسن برآورده می کند. دستگاه اکسترودر MPT-E60 ماشینی قدرتمند، انعطاف پذیر با قابلیت های بالای کنترل پخت اکستروژن است که برای کار ساعات کاری برای پخت اکستروژن صنایع غذایی و تبدیلی کاملاً بهینه سازی شده است. سیستم شستشوی خودکار این اکسترودر از دیگر ویژگی های این دستگاه پخت اکستروژن استثنایی است که در کنار قابلیت های تنظیم دما-فشار گسترده آن، کار با این دستگاه اکسترودر را بیش از پیش تسهیل کرده است.

دستگاه اکسترود صنایع غذایی و تبدیلی MPT-E80

هدف اصلی از طراحی اکسترودر MPT-E80 ارائه ماشین یک ماشین اکسترود ساز مستحکم و قدرتمند با راندمان بالا برای کار در ظرفیت های بزرگ صنعتی بود. امروز این دستگاه اکسترودر به خوبی نشان داده که مهندسان به این هدف خود رسیده اند. سیستم پخت اکستروژن استثنایی به کار برده شده در این دستگاه اکسترودر منجر شده تا این دستگاه قدرتمند تبدیل به یک اکسترود ساز بسیار حرفه ای برای تولید دشوارترین محصولات در صنایع غذایی و تبدیلی باشد. سیستم توانمند کنترل منحنی دما-فشار این اکسترودر امکان تولید طیف گسترده ای از محصولات صنایع غذایی و تبدیلی با ظرفیت های بالای صنعتی و تجاری شود. اکسترودر MPT-E80 از لحاظ یک ماشین توانمند و چند کاره صنعتی است که قادر به تولید انواع اسنک، ماکارونی و سوسیس در صنایع غذایی و تبدیلی است.

دستگاه اکسترود صنایع غذایی و تبدیلی MPT-E120

دستگاه اکسترودر MPT-E120 یک غول صنعتی فوق العاده قدرتمند برای تولید طیف گسترده ای از محصولات صنایع غذایی و تبدیلی است. پخت اکستروژن این دستگاه اکسترودر بدون شک یک شاهکار مهندسی است که حاصل تجمیع علوم روز مهندسی در رشته های صنایع غذایی، مکانیک و متالوژی است. این ماشین اکسترود ساز مستحکم، قدرتمند و پایدار امکان تولید انواع محصولات صنایع غذایی اعم از اقسام اسنک و پفک، ماکارونی و اسپاگتی و فرآورده های گوشتی مانند سوسیس و کالباس را در بالاترین ظرفیت های صنعتی فراهم کرده است. سطح بالای دانش به کار برده شده در طراحی و ساخت این دستگاه اکسترود باعث شده تا این غول صنعتی به راحتی حتی در خط های نیمه اتوماتیک نیز کنترل شود و امکان تولید پرکیفیت و پایدار را فراهم کرده باشد. نداشتن هرگونه ارتعاشات مزاحم و سر و صدا از دیگر ویژگی های این اکسترودر است که کار با آن را بیش از پیش تسهیل کرده است.

X
دستگاه اکسترودر تولید سوسیس و کالباس صنایع غذایی

دستگاه اکسترودر MPT
برای تولید سوسیس و کالباس

دستگاه اکسترودر MPT از هر نظر یک ماشین بسیار حرفه ای صنایع غذایی برای تولید فرآورده های گوشتی اکسترود شده اعم از انواع سوسیس و کالباس است. یک ویژگی استثنایی دستگاه های اکسترودر های MPT که آن را از انواع ماشین آلات مشابه برای تولید سوسیس و کالباس متمایز می کند، امکان کار در فشارهای بسیار بالا است. این ویژگی باعث شده تا اکسترودر های MPT با وجود اشغال حداقل فضا، حداکثر راندمان اکستروژن سوسیس و کالباس را فراهم کرده باشند. قابلیت شستشوی بهداشتی کامل در کنار امکانات گسترده تنظیم فشار از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این اکسترودرهای قدرتمند و مستحکم است. سیستم اکستروژن این دستگاه ها، حاصل سال های متمادی تجربه کاری طولانی مهندسان و متخصصان ما در صنایع غذایی و تبدیلی و بهره مندی از دانش روز است. از دیگر ویژگی های این دستگاه های اکسترودر می توان به قابلیت آن در فرآوری محصول در کنار انجام عملیات اکستروژن فرآورده های گوشتی برای تولید محصول با کیفیت تجاری بالاتر اشاره کرد.

دستگاه اکسترودر تولید ماکارونی صنایع غذایی

دستگاه اکسترودر MPT
برای تولید ماکارونی و رشته

قابلیت پخت اکستروژن فوق العاده باعث عملکرد موفق اکسترودرهای MPT برای تولید انواع ماکارونی و رشته شده است. دستگاه اکسترودر MPT به سبب طراحی خاص و استثنایی آن، امکان فراهم کردن بهترین فرآوری مواد اولیه و اکستروژن پر راندمان انواع ماکارونی و رشته با هندسه مختلف را فراهم کرده است. این اکسترودر ها به سبب ارتقای سطح فرآوری آرد، می توانند با حداقل رطوبت مجاز کار کنند و به این ترتیب تسهیل قابل توجهی در مرحله رطوبت زدایی محصول نهایی داشته باشند. اکسترودر های صنایع غذایی MPT امکان کنترل کامل دما-فشار را برای اپراتور انسانی فراهم کرده است. این قابلیت ناشی از تنظیمات گسترده ای است که در اکسترودرهای MPT یک امتیاز فوق العاده برای فرآوری کامل مواد اولیه ماکارونی و ارائه بالاترین کیفیت محصول است. از دیگر ویژگی های دستگاه های تولید ماکارونی و رشته MPT می توان به راندمان بالای تولید و مصرف پایین انرژی اشاره کرد که بیش از هر چیزی ناشی از طراحی بهینه این سری ماشین آلات اکسترود ساز ما است.

دستگاه اکسترودر تولید اسنک صنایع غذایی

دستگاه اکسترودر MPT
برای تولید اسنک و پفک

دستگاه اکسترودر MPT یک بسیار ماشین توانمند برای تولید انواع اسنک حجیم شده در صنایع غذایی و تبدیلی است. این ماشین اکسترودر قدرتمند با قرار دادن امکان تنظیمات شرایط دما-فشار در اختیار اپراتور، شرایط کنترل کامل فرآوری انواع اسنک را در حین عملیات تولید فراهم کرده است. برخی از مهم ترین ویژگی های دستگاه اکسترودر صنایع غذایی MPT برای تولید انواع اسنک و پفک عبارت اند از: قابلیت تنظیم حجیم شدگی، قابلیت انجام تنظیمات گسترده دما و فشار کاری، مقاومت در برابر انواع خوردگی فیزیکی و شیمیایی، عملکرد بدون هرگونه سر و صدا و عدم هرنوع ارتعاشات مزاحم. قابلیت شستشوی کامل در حداقل زمان از دیگر ویژگی های دستگاه اکسترودر MPT در صنایع غذایی برای تولید انواع اسنک و پفک است که بهداشت این اکسترودر ها در کنار کیفیت بالای محصول تولیدی را تضمین کرده است. کیفیت اسنک تولیدی اکسترودر های صنایع غذایی MPT به سبب کار در گرادیان های فشار بالاتر بسیار بالا است و فرآوری کامل محصول انجام می شود.

در طراحی و ساخت ماشین آلات صنایع غذایی MPT تکنولوژی
MPT دستگاه گرانول ساز صنایع غذایی

MPT Extruder Group
Food Production Technology

تکنولوژی اکسترودرهای صنایع غذایی MPT نشات گرفته از طراحی اکسترودر پرفشار اختراع شده توسط ریموند توتل اندرسون است. در میان اقسام اکسترودرها، این دستگاه ها بیش از انواع دیگر قادر به دستیابی به بالاترین فشارهای کاری برای انجام عملیات پخت کامل اکستروژن هستند. به همین علت بهینه سازی و طراحی به روز دستگاه های اکسترودر قدرتمند MPT منجر شده تا این ماشین آلات در عین داشتن بالاترین راندمان، حداقل مصرف انرژی را دارا باشند. طراحی روز اکسترودرهای MPT حاصل کار مهندسان و متخصصان ما در رشته های مختلف مهندسی مکانیک، صنایع غذایی و متالوژی است.
در کنار فشار بالا و کیفیت بالای محصول تولیدی اکسترودرهای MPT، برخی از ویژگی های استثنایی دیگر این ماشین آلات در صنایع غذایی و تبدیلی عبارت اند: قابلیت شستشوی بهداشتی خودکار، مقاومت در برابر خوردگی شیمیایی و فیزیکی و استهلاک پایین و راندمان بالا. این ویژگی ها بیش از هر چیزی مرهون طراحی مهندسی مکانیک سطح بالای به کار برده شده در بخش اکستروژن این دستگاه های اکسترودر است. در حال حاضر اکسترودرهای MPT برای صنایع غذایی و تبدیلی در پنج مدل طراحی و ساخته می شوند که برای طیف بزرگی از محصولات دامنه ظرفیت از 100 الی 1000 کیلوگرم در ساعت را پوشش می دهند.


ارتباط با ماشین سازی


info@isfahan-extruder.ir


اصفهان, منطقه صنعتی دولت آباد


031-45837429


09130677702 - 03


Powered by MPT Technology - Extruder Group