FAQ

MPT دستگاه اکسترودر پرفشار صنعتی

سوالات مشتریان

پاسخگویی به سوالات پرتکرار مشتریان

اکسترودرهای پرفشار MPT ماشین های قدرتمند و توانمند برای تولید طیف گسترده ای از محصولات تخصصی در صنایع مختلف به کار می روند. بخشی از رایج کاربردهای این دستگاه های اکسترودر پرفشار عبارت اند از تولید غذای ماهی شناور و ته نشین در صنعت تولید خوراک آبزیان، تولید اسنک در صنایع غذایی، تولید کاتالیست در صنایع شیمایی و پتروشیمی، تولید پلت در صنایع دارویی و همچنین تولید غذای خشک سگ و گربه در صنعت تولید خوراک حیوانات خانگی. این ها بخشی از کاربردهای دستگاه اکسترودر MPT است. به طور کلی از این ماشین آلات می توان برای انجام پیچیده ترین فرآیندهای پخت و یا تولید هندسه های دشوار از محصولات مختلف با خواص فیزیکی-شیمیایی متفاوت و متضاد استفاده کرد. این کاربردهای گسترده بیش از هر چیزی مرهون قابلیت های استثنایی اکسترودرهای MPT در دستیابی به بالاترین فشارهای کاری ممکن است.
در این جا تلاش شده تا به برخی از رایج ترین سوالات مشتریان و اپراتورهای (FAQ) اکسترودرهای MPT پاسخ داده شود. برای کسب اطلاعات بیش تر درباره ماشین های اکستروژن ما می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با متخصصان و مهندسان ما تماس حاصل فرمایید.


تلفن کارخانه
+98 31 458 37 429
تلفن همراه
+98 913 06 777 02 - 03
ایمیل
info@isfahan-extruder.ir

سوال های مشتریان

سوال: اختلاف اکسترودر و پرس پلت چیست؟
جواب: هر دو دستگاه اکسترودر و پرس پلت از ماشین آلاتی هستند که برای تولید گرانول استفاده می شوند. اما، یک تفاوت اساسی بین این دو وجود دارد، محصول به دست آمده از اکسترودر به صورت معمول حجیم شده است و دانسیته آن معمولاً کمتر از یک کیلوگرم بر لیتر و همچنین کمتر از مواد اولیه ورودی به دستگاه اکسترودر است. در حالی که، محصول پرس پلت، متراکم بوده و دانسیته ای بالاتر از مواد اولیه ورودی دارد.

سوال: کاربردهای اکسترودر چیست؟
جواب: اکسترودر ها به طور معمول به سه دسته تقسیم بندی می شوند که عبارت اند از اکسترودرهای پرفشار، فشار متوسط و کم فشار هستند. دستگاه های اکسترودر MPT در سری پرفشار قرار دارند. کاربرد عمده این دستگاه های اکسترودر تولید خوراک آبزیان، تولید انواع اسنک و ماکارونی، غذای خشک حیوانات خانگی و کاتالیست های شیمیایی است. درکنار این ها، کاربردهای دیگری نیز مانند تولید پلت های دارویی و صنایع غذایی دارند.

سوال: مزایای تولید خوراک آبزیان به روش اکسترودر چیست؟
جواب:استفاده از اکسترودر برای تولید خوراک آبزیان مزایای بسیاری دارد که احتمالاً مهم ترین آن ها انجام فرآیند پخت کامل است. در واقع، اکسترودر در صنعت خوراک آبزیان بیش از آن که ماشین برای تولید یک شکل خاص (کروی) از خوراک باشد، یک ماشین پخت خوراک است. مزیت دوم اکسترودر در صنعت تولید خوراک آبزیان امکان تولید محصول غذای ماهی است که عنوان غذای ماهی شناور شناخته می شود و همان طور که از نام آن مشخص است بر روی آب تا زمان خورده شدن توسط ماهی باقی می ماند. این شناوری برای برخی از انواع ماهی مانند قزل آلا یک امر ضروری است.

سوال: چرا برای تولید اسنک باید از اکسترودر استفاده کرد؟
جواب:اکسترودر تنها راه حل برای تولید اسنک ها است. قابلیت های ویژه ای در عملکرد اکسترودر است که در صنایع از آن به عنوان پخت اکستروژن نام برده می شود. در این نوع پخت، اکسترودر منجر به پخت مواد اولیه در دمایی بالاتر از دمای جوش آب در اتمسفر (100 درجه سلسیوس) و آن هم در شرایطی می شود که آب در فاز مایع است و از بروز هر گونه سوختگی در محصول جلوگیری می شود. انجام عملیات پخت در چنین شرایطی و ورود به فشار اتمسفر منجر به بخار شدن آب داخل بافت ها و خروج آن از داخل محصول و در نهایت حجیم شدن محصولی مانند اسنک می شود.

سوال: چه شکل هایی می توان با اکسترودر تولید کرد؟
جواب: از اکسترودر می توان برای تولید پیچیده ترین هندسه هایی که توسط ماشین های دیگر غیر ممکن است، استفاده کرد. علت این قابلیت، امکان تامین فشار های بالا در نوع خاصی از اکسترودرها است که قادر به دستیابی به فشارهای بیش از 100 بار است. این اکسترودر های تقریباً قادر به تولید هر هندسه ای رایجی در هر صنعت هستند. برای مثال تنوع شکلی در محصولاتی مانند غذای حیوانات خانگی و یا کاتالیست های پتروشیمی بالاجبار باید از این سری از ماشین آلات استفاده کرد.

سوال: رطوبت مواد ورودی به اکسترودر چه مقداری می بایست باشد؟
جواب: میزان رطوبت مواد اولیه، به طور معمول یکی از رایج ترین و اولین سوال های مشتریان در زمان کار با اکسترودر های ما است. پاسخ به این سوال به صورت دقیق تا به دو علت دشوار است. اول این که، رطوبت لازم مواد ورودی به اکسترودر تا حدود زیادی وابسته به ترکیب مواد اولیه دارد. دوم، میزان رطوبت بین بافتی و درون بافتی مواد اولیه در نواحی جغرافیایی مختلف، متفاوت است. منظور از رطوبت لازم، معمولاً رطوبت افزوده شده پیش از عملیات اکستروژن است. متخصصان ما مجموعه ای از جدول های کاربردی را تهیه کرده اند و به مشتریان ارائه می دهند که اپراتورهای اکسترودرهای MPT را قادر کرده تا به بهترین نتایج دست یابند.


ارتباط با ماشین سازی

info@isfahan-extruder.ir

اصفهان, منطقه صنعتی دولت آباد

031-45837429

09130677702 - 03


Powered by MPT Technology - Extruder Group